Květen 2016

The Best Song of Season 3 (4. kolo)

28. května 2016 v 20:44
Pokračujeme se čtvrtým, a tedy předposledním kolem základní fáze ankety The Best Song of Season 3! Opět je před námi týden hlasování, na kterého konci poznáme názvy dalších dvou písní postupujících do semifinále. O tom, které to budou rozhodujete samozřejmě pouze vy svými hlasy, a to zde na blogu v anketě a ve formuláři, na který odkaz najdete tradičně na konci článku. Ve čtvrtém kole můžete znovu vybírat z pětice písní, pojďme se podívat, které to jsou.

Každou píseň si můžete přehrát po kliknutí na obrázek

1. Supercreativa

Energická a taneční píseň Supercreativa je jednou z prvních písní třetí série. Složila ji Violetta pro prezentaci ve studiu, a její dynamický text hovoří především o tom, abychom byli vždy tím kým jsme, nikdy se nebáli být odlišnými a abychom vždy následovali své sny a své zájmy bez ohledu na okolí, protože každý z nás je jedinečný a má na to právo.

2. A Mi Lado

Píseň mluvící o přátelství s názvem A Mi Lado (Vedle mě) složila Camila a spolu s Violettou jako Roxy a Francescou jako Faustou s ní poprvé vystoupily ve studiu na Rebole. Holky zpívají o tom, že i v těch nejhorších a nejtěžších chvílích tady jsou vždy jedna pro druhou. Později jsme mohli vidět s holkami zpívat tuhle píseň také Naty.

3. Tu Foto De Verano

Písničku Tu Foto De Verano (Tvoje letní fotka) byste sice našli ještě na desce Cantar Es Lo Que Soy, tedy desce k první sérii Violetty, kde v ní zpíval ještě také Napo, paradoxně ale v seriálu vůbec poprvé zazněla až ve třetí sérii v podání klučičí kapely Leóna, Diega, Maxiho, Andrése a Brodueye. Text mluví o lásce k své vysněné holce.

4. Llámame

Píseň páru Llámame (Zavolej mi) jsme mohli poprvé slyšet až ke konci seriálu. Studenti ji složili společně pro vystoupení před španělskou ambasádou a také pro festival v Seville. Zajímavá je právě tím, že jsou v ní všichni rozděleni do dvojic a zpívají o tom, že se jeden na druhého vždy může spolehnout, a že tady budou vždy pro sebe.

5. Crecimos Juntos

Píseň Crecimos Juntos (Vyrostli jsme spolu) je úplně poslední písní seriálu a zároveň ústřední písní stejnojmenného alba. Píseň doprovází také úplně poslední scénu Violetty na svatbě Angie a Germána, zpívají v ní všichni studenti a kromě španělštiny se v ní objevují i pasáže v různých dalších jazycích. Její text skvěle vystihuje všechna ta nádherná léta, během kterých se všichni mnoho naučili, mnohokrát zakopli a znovu vstali, i navzdory všemu stáli vždy při sobě a bok po boku společně vyrostli.

HLASOVÁNÍ JE UKONČENO


The Best Song of Season 3 (3. kolo) - Výsledky

27. května 2016 v 18:02 The Best Song of Season 3
Za námi je třetí kolo základní fáze ankety The Best Song Of Season 3, které sebou přineslo doposud nejtěsnější výsledky! Celý týden jste mohli vybírat mezi čtyřmi písněmi ze 3. série Violetty, a to mezi Aprendí A Decir Adiós, Underneath It All, Rescata Mi Corazón a Más Que Dos. Tak se tedy pojďme podívat, které dvě z nich od vás získaly nejvíc hlasů a poslali jste je do semifinále.


Postupujícími písněmi z 3. kola jsou nakonec Underneath It All a Más Que Dos, ačkoliv byly výsledky opravdu těsné, a zejména boj o druhou postupovou příčku velmi vyrovnaný. Tentokrát dokonce značně zamíchaly pořadím také hlasy z formuláře, které rozhodly o postupu duetu Ludmily a Violetty. Nezapomeňte napsat, jak jste s výsledky spokojeni, a samozřejmě se zapojit také do dalšího kola s další pěticí písní, které startuje už zítra.

Na tabulku s již postupujícími písněmi se můžete podívat v Celém článku.

Violetta navždy: Cesta Naty

25. května 2016 v 20:33 Violetta navždy
Pojďme se opět ohlédnout za Violettou a tříletou cestou našich oblíbených postav. Postavu, které příběh si dnes zrekapitulujeme je Naty. Tu skvěle ztvárňovala Alba Rico Navarro, a každý zřejmě uzná, že i Naty během seriálu prošla obrovskou změnou. Z plaché a zakřiknuté poskokyně Ludmily se stala silná osobnost se svými názory a dobrým srdcem. Jak tedy tahle postupná změna probíhala?


Na začátku seriálu se může zdát, že Naty nijak výrazně karty v ději nezamíchá. Je to plachá, stydlivá a nesebevědomá holka, která navíc vůbec nepůsobí chytře, spíše jako popleta, a jediné co dělá, je plnění všech Ludmiliných přání. Je jejím poskokem, pomáhá jí při realizaci všech zlověstných plánů, nedovolí si jí nijak oponovat, a to vše jen proto, aby byla alespoň tak oblíbená jako ona. K ostatním studentům, zejména ke Camile, Maximu a Francesce se ale chová stejně tak povýšenecky jako zbytek Ludmiliny party.

Naty se připojuje k ostatním při zpívání písně Juntos Somos Más
Pokud nejde spustit, klikněte ZDE

Postupem času se ale i Naty začíná mnohem víc projevovat. Když do děje vstupuje Ludmilin bratranec Napo, začíná s ním soupeřit o Ludmilinu přízeň. Dostává také možnost zazářit jako hlavní hvězda v pololetní show studia, její tréma jí to ale nedovolí. Velmi důležitý zlom nastává, když do studia přichází její mladší sestra Lena. Zpočátku se sice zdá, že jejich vztah není růžový a Naty sestřina přítomnost ve studiu překáží, brzo se ale ukazuje opak. Naty se sbližuje s Lenou a poprvé se také dokáže postavit Ludmile. Mezitím se také začíná sbližovat s Maxim, a i když jejich vznikající vztah pořád všemožně kazí Ludmila, nakonec si k sobě naleznou cestu a dávají se dohromady.

Naty zpívá Entre Tu Y Yo
Pokud nejde spustit, klikněte ZDE

Na začátku druhé série sice Naty s Maxim tvoří pár, jejich vztah se ale nakonec pomalu rozpadne. Naty je tak dál pravou rukou Ludmily, a i když je čím dál nezávislejší, pořád Ludmile pomáhá se špinavou prací s cílem uškodit Violettě. Naty si ale brzo uvědomuje, že se jí Ludmila vzdaluje a mnohem víc času tráví s novým klukem Diegem. Právě proto také Naty jako první odhaluje jejich tajné spojenectví.

Naty a Ludmila zpívají Peligrosamente Bellas
Pokud nejde spustit, klikněte ZDE

I když je Naty ve skutečnosti čestná a trápí ji, že musí mlčet, zůstává věrná své "kamarádce" Ludmile a uchovává jejich zlověstný plán s Diegem v tajnosti. Postupně se Naty čím dál víc sbližuje s ostatními spolužáky, díky cvičení musí natáčet videoklip s Camilou, spolu s holkami vytvoří jednu kapelu a dobrý vztah vzniká i mezi ní a Federicem, se kterým také vytváří taneční pár. I když už je pozdě, Naty nakonec prozrazuje Maximu Ludmilin plán, díky čemu si u něj znovu vybuduje důvěru a na závěr série se dávají opět dohromady.

Naty zpívá s Federicem Tienes El Talento
Pokud nejde spustit, klikněte ZDE

V poslední sérii je Naty opět ještě sebevědomější a nezávislejší. Dělení na znepřátelené skupiny je už dávno pryč, a ačkoliv pořád zůstává věrná Ludmile, čím dál víc se baví také s ostatními. Speciální vztah vzniká mezi ní a Cami, které se lépe poznávají a společně se rozhodnou zkusit štěstí jako zpěvačky kapely Rock Bones. Díky dalším různým společným aktivitám se z nich stávají opravdu dobré kamarádky.

Naty a Cami zpívají s kapelou Rock Bones
Pokud nejde spustit, klikněte ZDE

Natyn vztah s Maxim pokračuje šťastně dál, až do doby, než se ve městě objevuje krásná Polka Matylda, která se začíná motat kolem klučičí kapely a zejména Maxiho, a španělská hvězda YouMix, hezoun Felipe, který se zakouká do Naty. Jejich vztah se tedy rozpadá, a i když Naty jen stěží dokáže odolávat přízni Felipeho, nakonec si uvědomuje, že tím jediným klukem jejího srdce je pořád Maxi. Proto trpí, když ho vidí po boku Matyldy, i on si ale brzo uvědomuje svoji lásku k ní a tak se dávají znovu dohromady. I přes všechna ta léta využívání a ponižování Naty nadále stojí při Ludmile, často dokonce jako jediná. Ludmila, která nachází své lepší já, si věrnost Naty konečně začíná také vážit a stávají se z nich opravdové, a co je nejdůležitější, rovnocenné kamarádky.

Naty zpívá spolu s Fran y Camilou
Pokud nejde spustit, klikněte ZDE

Dnešní článek je na konci. Doufám, že se vám líbil, zavzpomínali jste si a znovu připomenuli nejhezčí okamžiky Naty. Jaký jste měli k téhle postavě vztah, jestli jste ji měli rádi a proč, nebo který její okamžik se vám nejvíc zachoval v paměti, to vše určitě pište do komentářů. Před námi jsou další postavy seriálu, na které se společně podíváme. Věřím, že budete u toho. :)

Styl 60 - Vyrostli jsme spolu

23. května 2016 v 20:39 Vzhled stránky

23.5.2016 - 16.10.2016

Layout č. 60
23.5.2016 - 16.10.2016
Fotka: ze závěru seriálu, z písně Crecimos Jutnos
Něco o něm:
Máme tady Layout s neuvěřitelným okrouhlým číslem 60 a zároveň první po skončení Violetty. Opět jsem se držel motta "V jednoduchosti je krása", a tak hraje hlavní roli pouze jedna fotka, a to fotka z úplně poslední scény seriálu. Název, Vyrostli jsme spolu se kromě překladu názvu písně Crecimos Juntos, tak trochu váže i k nám všem, jelikož jsme s Violettou a blogem jako takovým za poslední léta ušli pořádný kus cesty, během které se mnohé změnilo... Tak snad se vám líbí :)

The Best Song of Season 3 (3. kolo)

21. května 2016 v 19:59 The Best Song of Season 3
Anketa, ve které hledáme tu nejlepší píseň 3. série Violetty přichází do svého třetího kola! Další týden hlasování je před námi a tentokrát můžete opět vybírat ze čtveřice písní. O tom, které z nich postoupí do další fáze rozhodnete pouze vy svými hlasy, a to buďto v anketě v celém článku nad komentáři, nebo ve formuláři, na který můžete kliknout na konci tohoto článku. Tak se tedy pojďme podívat, které písně se setkávají v 3. kole naší ankety The Best Song of Season 3.

Každou píseň si můžete přehrát po kliknutí na obrázek

1. Aprendí A Decir Adiós

Aprendí a Decir Adiós (Naučila jsem se říkat sbohem) je píseň ze začátku třetí série, kterou zkomponovala Francesca spolu s Maxim a vystupovala s ní později také s Diegem. Text písně mluví o tom, že je vše možné, pokud jdeme za svými sny a svou minulost necháme za sebou.

2. Underneath It All

Underneath It All (Pod tím vším), jedna z mála písní seriálu v angličtině, hraje ve třetí sérii podstatnou roli. Složila ji Violetta a poprvé ji zpívala Leonovi vydávajíc se za Roxy. Tahle píseň mluví o zlomeném srdci, o bolesti z rozchodu a zároveň je jakousi prosbou o druhou šanci. Po odhalení pravdy o Roxy se s ní Violetta mnohokrát snažila vyjádřit své city k Leonovi a bolest, kterou cítí z jejich odloučení.

3. Rescata Mi Corazón

Píseň Rescata Mi Corazón (Zachraň mé srdce) napsal a složil Federico a je věnovaná Ludmile. Zpívá o své bláznivé bezhlavé lásce a o tom, že ji potřebuje mít u sebe. I když v seriálu poprvé zazněla asi v polovině třetí série, v předposledním dílu jsme se dočkali také skvělého videoklipu v krásné Seville.

4. Más Que Dos

Krásná píseň Más Que Dos (Víc než dvě), kterou společně složili Violetta a Ludmila v závěre seriálu, skvěle vystihuje jejich vztah. Mluví o jejich dlouhé cestě, která byla plná překážek, ale nakonec jedna druhé otevřela své srdce a vytvořilo se mezi nimi silné a upřímné pouto.

HLASOVÁNÍ JE UKONČENO


The Best Song of Season 3 (2. kolo) - Výsledky

20. května 2016 v 17:00 The Best Song of Season 3
Druhý týden hlasování v anketě The Best Song of Season 3 je u konce. Od minulé soboty jste měli opět možnost vybírat ty nejlepší z pětice písní 3. série Violetty, tentokrát to byly písně En Gira, Ser Quien Soy, Más Que Una Amistad, Descubrí a Solo Pienso En Ti. Do semifinále ale mohly postoupit pouze dvě, součet vašich hlasů nakonec rozhodl, které dvě to budou. Pojďme se tedy podívat na výsledky 2. kola.


Největší přízeň u vás v druhém kole získaly písničky Descubrí a En Gira, a proto budou právě tyhle dvě dál bojovat o vaše hlasy v semifinále. Anketa ale samozřejmě dál pokračuje ve své zákalní fázi, o dalších postupujících písních budete moci rozhodovat opět celý příští týden, tentokrát bude mít na výběr pro změnu zase ze čtyř. Nezapomeňte tedy hlasovat i ve 3. kole, které startuje už zítra.

Na postupovou tabulku, prozatím se čtyřmi semifinalisty, se můžete podívat v Celém článku.

Předpremiéra v Mexiku!

19. května 2016 v 20:57 Tini: El Gran Cambio De Violetta
V západní Evropě již film Tini: El Gran Cambio de Violetta dobývá stříbrná plátna, nyní dorazil také do Latinské Ameriky! Spolu s ním se na svůj domácí kontinent přesunuli i herci a jako první zemi navštívili v rámci předpremiér Jorgeho rodné Mexiko. Oficiálně se film do mexických kin dostane 3. června, předpremiéra se ovšem konala už včera v hlavním městě Ciudad De México a nechyběla na ní ani americká herečka a jedna z tváří filmu, Sofia Carson. Ještě předtím se zde konala taky tisková konference a z obou akcí se objevilo taky pár hezkých fotek. Tady jsou. :)

Více fotografií najdete v Celém článku

Nový YouTube kanál Tini

15. května 2016 v 22:33 Novinky
Všem přeji krásný nedělní večer. Další týden je na svém konci, věřím, že byl pro vás úspěšný, i když na blogu byl tak trochu bez novinek. Za to bych se chtěl také hned na začátek omluvit! Pravdou je, že jsem toho měl tento týden opravdu hodně, neměl jsem tolik času připravovat nové články a sledovat novinky. Rozhodně ale nejde o žádnou trvalejší neaktivitu, naopak, hodně mě potěšili vaše reakce ohledně projektu Violetta Navždy, a tak vašim přáním o rekapitulaci cesty dalších postav Violetty určitě vyhovím a brzo se můžete těšit na další články z téhle rubriky s dalšími oblíbenými postavami.

To co vás pořád zajímá jsou také převěším novinky ohledně herců. Těch v poslední době není vůbec málo, a proto jsem se rozhodl připravit pro vás delší shrnující článek (možná i vícedílný), ve kterém se pokusím přinést aktuální informace o každém z herců seriálu. Kam se posunuli od skončení Violetty a jakým projektům se věnují teď, to vše byste se měli z článku dovědět. Zatím ale opravdu nechci nijak konkretizovat datum jeho vydání, protože jak jsem řekl, povinností je pořád mnoho a času pořád málo... Ale věřím, že to chápete a pořád budete s blogem. :)

No a jednou z nejaktuálnějších novinek, kterou bych tenhle článek ukončil, je YouTube kanál Tini Stoessel. Ten Tini avizovala už před delší dobou, vyzývala také fanoušky, aby jí přes Twitter posílali otázky, na které bude ve videích odpovídat. Svůj kanál Tini konečně spustila včera, a fanoušky potěšila hned třemi videi. V prvním nás vítala na svém novém kanálu, v dalším nás vzala přímo na předpremiéru jejího filmu v Madridu a v dalším odpovídala na zmiňované otázky fanoušků. Jak Tini slibuje, prostřednictvím svého nového kanálu bude s námi v ještě bližším spojení, bude nás zde informovat o všech novinkách ohledně její kariéry či filmu, nebudou chybět záběry z různých akcí ale také náhled do jejího každodenního života a chvil s rodinou a kamarády. Skvělým bonusem taky je, že budou ke každému videu k dispozici také anglické titulky, díky čemu si budete moci vychutnat video i když zrovna neumíte španělsky.

Nový YouTube kanál TINI najdete ZDE
Z dnešního článku už je to vše, mějte dobrou noc a hlavně hezký a úspěšný nový týden! :)


The Best Song of Season 3 (2. kolo)

14. května 2016 v 17:14 The Best Song of Season 3
Hledání nejlepší písně 3. série Violetty pokračuje, startuje druhé kolo základní fáze ankety The Best Song of Season 3! Opět tady máme vybrané písně, ze kterých můžete tu vaši nejoblíbenější posunout dál díky svému hlasu. V druhém kole tady máme pro změnu 5 písní, nic se ale nemění na tom, že do další fáze ankety postoupí pouze dvě s nejvyšším počtem hlasů! Druhé kolo probíhá opět celý týden, hlasovat za vaši píseň můžete jednak v celém článku nad komentáři v anketě, a také prostřednictvím formuláře, na který odkaz najdete na konci článku. Teď už se pojďme podívat na písně, ze kterých budete moci v druhém kole vybírat.

Každou píseň si můžete přehrát po kliknutí na obrázek

1. En Gira

Píseň En Gira (Na turné) je první, a dá se říct ústřední, písní 3. série Violetty. Vypráví o zážitcích studentů On Beat Studia na světovém turné a cestování z města do města kolem celého světa. Píseň se objevuje hned v první scéně 3. série a vystupují s ní všichni společně v Barceloně. Spjatá je také s reálným turné herců "Violetta En vivo", které probíhalo před startem 3. série, a záběry z něj se objevují také v oficiálním klipu písně.

2. Ser Quien Soy

Ser Quien Soy (Být kým jsem) je píseň, kterou složil Diego a skvěle vystihuje jeho proměnu ve 3. sérii v zcela jiného člověka. Mluví o tom, že díky lásce k Francesce, která zvítězila nad bolestí, se změnil a chce zůstat tím, kým nyní je, tedy lepším člověkem. Diego s písní vystoupil například také na Rebole a mnohokrát si ji zazpívali s Francescou také jako duet.

3. Más Que Una Amistad

Další písní z repertoáru klučičí kapely je píseň Más Que Una Amistad (Víc než přátelství). Leon, Fede, Maxi, Andrés a Broduey v ní zpívají o nezapomenutelné letní lásce. Právě k téhle písni kapela spolu s holkami v seriálu natáčela také svůj úplně první videoklip.

4. Descubrí

Píseň Descubrí (Objevila jsem) napsala Violetta v období, kdy ji nejvíc bolela ztráta Leona. V písni ale zpívá o své vyspělosti, vnitřní síle, odvaze a odhodlání být konečně šťastná. Descubrí se spojuje také se silným okamžikem, když se během natáčení DVD Leon spontánně připojil k Violettě, píseň zazpívali společně a na závěr se políbili.

5. Solo Pienso En Ti

Další a poslední písní klučičí kapely, která v seriálu odzněla, je Solo Pienso En Ti (Myslím jen na tebe). Jde v ní opět o vyznání lásky. Kromě své desky kluci zahráli píseň také na festivalu v Seville, a tak se spojuje s posledním vystoupením studentů a úplně poslední epizodou seriálu.

HLASOVÁNÍ JE UKONČENO


The Best Song of Season 3 (1. kolo) - Výsledky

13. května 2016 v 17:44 The Best Song of Season 3
Jeden týden, přesně tolik jste mohli rozhodovat o nejlepší písni prvního kola našeho projektu The Best Song of Season 3. Hledání té vůbec nej písně z 3. série je pořád teprve na začátku, díky vašim hlasům ale nyní známe názvy prvních dvou písní, která od vás získaly dostatek hlasů na postup do semifinále. V prvním kole jste měli na výběr celkem ze čtyř písní, a to Amor En El Aire, Quiero, Friends 'Till The End a Mi Princesa. Teď se tedy pojďme podívat na součet hlasů a na to, jak jste rozhodli...


Svými hlasy jste nakonec rozhodli o postupu písní Friends 'Till The End a Quiero! Určitě napište, jak jste s výsledky spokojeni a napomeňte se zapojit taky do hlasování v dalším kole, které startuje už zítra a setká se v něm tentokrát až 5 písní. Volných postupových míst je ještě pořád hodně a o tom, které písně je zaplní, rozhodnete pouze vy! :)

Na postupovou tabulku, zatím s prvníma dvěma semifinalisty, se můžete podívat v Celém článku.