Srpen 2015

Prázdniny končí

31. srpna 2015 v 19:52 Novinky
Je neuvěřitelné, jak poslední dva měsíce utekly, ale je to tak a dnešní den jsme si mohli naposled užívat letní prázdniny. Dva měsíce oddechu, zábavy, nových zážitků, poznávaní nových míst a nových přátel jsou u konce a nyní čeká všechny studenty a žáky návrat do školských lavic. Nezůstává mi nic jiného, než všem popřát úspěšný nový školní rok, do kterého vkročíte zítra snad všichni tou správnou nohou. Pokud jste samozřejmě ze Slovenska, užijte si zítřejší sváteční poslední den volna a do školy vkročte tou správnou nohou ve středu :) Nicméně věřím, že si z následujících 10-ti měsíců každý z nás odnese nové vědomosti, nové zkušenosti a určitě i nové školní zážitky. A ačkoliv je léto nyní u konce, věřím, že ho každý z vás trávil přesně tak jak chtěl, každý z vás si ho užil a na uplynulé dva měsíce vám zůstane hromada vzpomínek, na které budete vzpomínat vždy s úsměvem.

Snad jste si užili léto i zde na blogu. Jsem moc rád, že náš projekt Letní příběhy zaujal velké množství návštěvníků a zpříjemnil nám více než 6 letních týdnů. Se začátkem školního roku, na který se zřejmě většina z nás příliš netěší, ale přichází i mnoho pozitiv. Už za tři týdny startuje třetí série Violetty, na kterou se už těší asi všichni fanoušci seriálu. A už zítra, se začátkem školy začíná i program Violetta Recipes, ve kterém bude Clara Alonso (Angie) ukazovat přípravu různých pochutin. Nezapomeňte se na tenhle miniseriál dívat už zítra v 17:45 a poté každý všední den ve stejnou dobu na Disney Channel.

Začátek školního roku znamená samozřejmě mnoho povinností i pro mě, ale rozhodně budu dělat všechno proto, aby se to na blogu nijak neprojevilo. Budu vám i nadále přinášet různé novinky, v nejbližších týdnech konkrétně informace k blížící se třetí série Violetty. Průběžně budu přidávat písně 3. série i s texty, koncem týdne se snad těšte i na seznámení s novými postavami a poté také mnoho dalšího. No a v neposlední řadě sledujeme dál i turné Violetta Live, kterého cesta teď povede do rumunské Bukurešti a o víkendu do sousedního Rakouska... Takže ještě jednou přeji všem úspěšný start nového školního roku, rovněž všech následujících 10 měsíců a snad si během školních povinností najdete vždy chvíli času i na novinky ze světa Violetty, které tady pro vás vždy budou! :)


En Gira

31. srpna 2015 v 13:54


(Pokud píseň nejde spustit, klikněte ZDE)

Text
Gira el mundo, gira quién lo puede parar
Un avión cada día y viajar y viajar
Giran las estrellas ya lo puedo sentir
Rayos y centellas todos quieren venir

Oh, oh, oh, oh
Es la adrenalina del show
(Oh, oh, oh, oh)

Gira el mundo, gira esta es otra ciudad
Ya ves que los sueños se hacen realidad
Todo es diferente te quiero conocer
Vivir el presente querer es poder

Oh, oh, oh, oh
Es la adrenalina del show
(Oh, oh, oh, oh)

Gira mi canción en tu dirección
Somos el reflejo en el espejo de tu corazón
(De tu corazón)
Gira mi canción en tu dirección
Somos el reflejo en el espejo de tu amor

Gira mi canción
Gira mi canción

Gira el mundo gira esta es otra ciudad
Ya ves que los sueños se hacen realidad
Todo es diferente te quiero conocer
Vivir el presente querer es poder

Oh, oh, oh, oh
Es la adrenalina del show
(Oh, oh, oh, oh)

Gira mi canción (Gira mi canción)
En tu dirección (En tu dirección)
Somos el reflejo en el espejo de tu corazón
Gira mi canción (Gira mi canción)
En tu dirección (En tu dirección)
Somos el reflejo en el espejo de tu amor

Gira mi canción, gira mi canción
Gira mi canción en tu corazón
Gira mi canción, gira mi canción
En tu corazón

Gira mi canción en tu dirección
Somos el reflejo en el espejo de tu corazón
(De tu corazón)

Gira mi canción (Gira mi canción)
En tu dirección (En tu dirección)
Somos el reflejo en el espejo de tu amor
Oh, oh
Oh, oh, oh, oh


Sobotní rozhovory - Robin Pařík

29. srpna 2015 v 20:39 Sobotní rozhovory
Věřím, že jste si všichni užili nádhernou, ačkoli poslední prázdninovou sobotu a téměř na závěr dne jsem pro vás připravil další sobotní rozhovor. Opět budeme pokračovat v menší tradici, protože jsem po Danielovi Krejčíkovi a Rozitě Erbanové oslovil dalšího českého dabéra, kterého hlas znají všichni fanoušci Violetty. Dabéra Robina Paříka si můžeme spojovat až se dvěma postavami seriálu, neboť v první sérii propůjčil svůj hlas Federicovi a ve druhé jsme ho mohli slyšet u Marca, ovšem až od druhé poloviny série. Jak tomu bude ve třetí sérii a ještě mnohem mnohem víc se dovíte v samotném rozhovoru. Užijte si ho :)

Krom dabingu se věnuješ i herectví. Co z těchto dvou věcí děláš radši?

Zákeřná otázka, na kterou se už 5 minut snažím najít odpověď. Obojí má svoje výhody a nevýhody, ale je to koníček, který se stal prací, takže zábava, za kterou dostanete zaplaceno :)

Jsou herectví a dabing i tvou profesí, nebo se chceš v budoucnu věnovat i něčemu jinému?

V současné době jsem ještě student. Přemýšlel jsem o konzervatoři i DAMU, ale bylo mi to od pár kolegů a známých poměrně rozmlouváno, tak jsem nakonec studoval SOŠ multimediální a propagační tvorby obor produkce a poté na Literární akademii Josefa Škvoreckého obor mediální tvorba, ale ta bohužel měsíc před mým státnicovým termínem ekonomicky zkrachovala a vnitřně se rozpadla. Nyní jsem přijatý na audiovizuální tvorbu do Opavy, kde snad dodělám 3. ročník a pak ideálně ještě dostudovávat magisterský obor, snad už blíž Praze.

Zajímám se také o režii, jak dabingovou tak filmovou a hodně svého času věnuji hudbě. Hraju na kytaru, trochu na piano a snažím se zpívat a to vše využít v kapele, se kterou cca do roka vydáme debutové CD, takže snažím jít ještě tímhle směrem.

Co patří mezi tvé koníčky ve volném času?

Hudba, sport, kapela, scifi filmy a seriály, malování, snowboard, plavání, konspirační teorie, historie, Starcraft 2, Counter Strike.

Věnoval ses dabingu a herectví už jako dítě? Co tě k tomu přivedlo?

Vždycky mě bavily filmy, ať už jejich děj nebo příprava před natáčením. Touhu hrát a vymýšlet představení mám v sobě asi už odmala. Už v 7 letech jsme s mým nedobrým kamarádem Jirkou Petrákem, vydělávali na našich mamkách 20 Kč,- za to nejnudnější a nejamatérštější představení na světě :D. Pak jsem se přihlásil do dramaťáku Hany Krobotové a do castingových agentur.

A k dabingu mě dostala moje babička, která mě přihlásila na konkurz do Dismanova rozhlasového dětského souboru, kam chodili různí dabingový a filmový režiséři hledat nové talenty.

Diváci Disney Channelu si můžou tvůj hlas pamatovat už z mnoha seriálů. Které tebou dabované postavy z Disney pořadů se ti nejvíce uchovaly v paměti?

Asi nejdelší seriál, který jsem pro Disney channel dělal, byl Phineas a Ferb. S touhle postavou jsem vyrůstal asi 7 let, takže tu si asi pamatuji nejvíc.

Robin Pařík

Ve Violettě si propůjčil svůj hlas hned dvěma postavám. V první sérii Federicovi, ve druhé Marcovi. Dá se říct, která postava se ti dabovala líp, anebo v tom nevnímáš žádný rozdíl?

Bohužel zrovna u tohoto seriálu nebyl čas na nějaké bližší seznámení se s postavou a charakteristické oddělení hlasu od druhého, takže těžko říct. Spíš jsem většinou zvyklý na anglické filmy/seriály, kde mluví o něco pomaleji a znám už rytmus toho jazyka, takže by se dalo říct, že se mi obě postavy dabovaly hůř. :D

Ve druhé sérii si daboval Marca až od druhé poloviny, když si vystřídal Davida Štěpána. Smíš nám říct, proč k téhle změně došlo, a proč ses například nevrátil opět k dabingu Federica?

Do role mě obsadil režisér Jiří Balcárek a střídání proběhlo kvůli odletu Davida do Anglie, který tam jel studovat. Po návratu se tedy vrátil zpátky do své role. A ono tohle prohazování hlasů je pak znát, a když bych pak dělal zas někoho jiného, seriál by se stal strašně monotónním.

Vnímáš dabing k Violettě čistě jenom jako práci, nebo se o ten seriál i nějak více zajímáš, například znáš alespoň trochu celkový děj?

Violetta je čistě práce a celkový děj většinou i u jiných seriálů tolik neznám, protože dělá člověk jen svoje části. Většinou si to přečtu 5 minut před výkonem v synopsi ve scénáři. Občas pokud se jedná o větší nebo náročnější roli si film stáhnu a studuju.

Při dabingu Violetty se prý sešla dobrá parta. Jsou mezi tvými kolegy i nějací dobří přátelé?

To asi jo, ale na žádné dotočné jsem nebyl, protože jsem na Violettě začal pracovat později, takže jsem se s celou partou nesetkal.

Ale znám se s Petrem Neskusilem nebo Danem Krejčíkem, se kterým jsme teď nedávno točili VIP vraždy a účinkoval v mojí klauzurní práci 1938

Kdyby sis sám mohl vybrat nějakou postavu z Violetty, koho bys chtěl dabovat?

Tu hlavní ! .. ale to bohužel nejde :D

Dabing 3. série Violetty už odstartoval. Propůjčuješ opět svůj hlas Marcovi?

Ve Violetě už jsem skončil, moje postava odjela pryč a Marca dabuje pravděpodobně už zase David.

Leonetta - příběh 2: část 23

28. srpna 2015 v 17:18 Leonetta - příběh
Když Leon potkává Violettu, ihned vycítí, že ji trápí odchod Francesci. Věnuje jí obětí a snaží se ji utěšit. Violetta si poté uvědomuje, jak moc toho k Leónovi pořád cítí. Přichází k němu domů, kde se mu přiznává s tím, že na něj stále nezapomněla a chce vědět, jestli má jejich vztah ještě nějakou šanci. Leon ale mlčí... Je tady 23. část Leonetty 2, věřím, že si ji užijete :)


Pokud video nejde spustit, klikněte ZDE

Ahoj Maďarsko!

27. srpna 2015 v 20:43 Novinky
Snad si užíváte poslední prázdninový čtvrtek. Jak už jsem dříve psal, měl jsem v plánu aktualizovat na blogu pár věcí. Dnes jsem konečně vynovil vzhled jednotlivých rubrik. Také jsem trochu přehledněji rozdělil Popisy a Celé epizody Violetty. Pokud se chcete podívat na úpravy, stačí to trošičku pročesat ZDE. :) Teď mám v plánu ještě aktualizovat obrázky postav, a to už v nejbližších dnech. A již zítra snad přinesu další článek k 3. sérii.

A teď k tour... Po včerejším koncertu v Krakově turné opustilo Polsko. Z téhle země, která patří rozhodně mezi ty s největšími zástupy fanoušků, si odnesli mnoho zážitků nejen zmiňovaní fanoušci, ale také samotní herci. Jako například když je přišli čekat stovky lidí přímo na letiště a před hotel, či vystoupení před 40 000 diváky v národním stadionu ve Varšavě. Nyní se turné přesunulo do další země, ne však daleko. O víkendu se bude koncertovat v hlavním městě Maďarska, Budapešti, kam herci přiletěli už dnes. Jelikož je zítra čekají povinnosti a již v sobotu dva koncerty, dnešní den strávili poznáváním města. Na sociálních sítích se samozřejmě objevilo pár fotek, takže tady jsou.

Další fotky v Celém článku


Violetta - Popisy epizod

27. srpna 2015 v 20:37

Krakov!

26. srpna 2015 v 19:47 Violetta Live 2015 International Tour
Poslední část rozlučkového turné Violetty pokračuje, druhou a poslední zastávkou v Polsku je město Krakov. Naplánovány zde byly dva koncerty, první proběhl včera v 19:00, druhý odstartoval dnes ve stejném čase a aktuálně probíhá. Během včerejší show zavítala na pódium i polská herečka Justyna Bojczuk, která si zahrála ve třetí sérii Violetty mladou holku z Polska Matyldu, mnohým z vás ale zřejmě zatím známa není. Kromě tradiční skvělé atmosféry však čekalo na fanoušky i překvapení. Na včerejším koncertě zazněla vůbec poprvé i "závěrečná" píseň 3. série Crecimos Juntos (Vyrostli jsme spolu), která se doposud neobjevila ani v první evropské fázi, ani v Latinské Americe a dokonce ani na sobotním koncertu ve Varšavě...

Jelikož je Krakov jedno z nejbližších měst, ve kterých se Violetta zastaví, na koncert se vybralo mnoho fanoušků z Česka a Slovenska. Pokud se někdo z vás byl v Krakově na Violettu podívat, můžete se v komentářích s ostatními podělit o váš zážitek. Po dnešním koncertě turné opustí Polsko a přesune se do Budapešti, kde na herce čekají až 4 koncerty a mezi fanoušky určitě opět nebude chybět mnoho Čechů a Slováků.

Přidávám ještě pár fotek ze show z Krakova a také video s písní Crecimos Juntos, která se včera na koncertu objevila poprvé. (Kvalita sice není ideální, ale lepší video se bohužel zatím neobjevilo.) Pokud se na nějaký příští koncert chystáte a chcete se nechat překvapit, doporučuji nepouštět :)


Pokud video nejde spustit, klikněte ZDE

Fotky z koncertu v celém článku

Leonetta - příběh 2: část 22

26. srpna 2015 v 17:31 Leonetta - příběh
Violetta a Leon se tváří šťastní po boku svých partnerů, oba ale nosí ve své hlavě a v srdci pořád jenom toho druhého. Violetta si to uvědomuje a svěřuje se také Francesce... Podívejte se na nový 22. díl Leonetty.


Pokud video nejde spustit, klikněte ZDE